02-10-2016, Saat: 22:48

1.6enjeksıyonlu şahin sorunları

  • Cezalı Üye - 5 Yorum - 1268 Görüntülenme
Dakika Okuma Süresi
Gelişmiş Düzenle Cevapla
YORUMLAR - 5 -
Öncelikle aramıza hoşgeldin. Aracınız conta yakıp yapılıp tekrar conta yaktığından dolayı üst kapağın kurtarmama gibi bir durumu olabilir. Ancak radyatörünüz temiz mi ? genelde kullandığımız sulardan ötürü içi fazlasıyla kirlenebiliyor. Radyatör konusunda bir temizlik şişletme yapabilir veya 3 odalı bakır radyatör kullanabilirsiniz. Yine fan hızınız düşük olabilir. Örneğin benim aracımdaki fanın devir ayarı yapılabiliyor. 

2. Olarak aracınız anladığım kadarıyla bazen tekliyor. Bunun sebebi gaz ayarı ve elektronik olmak üzere ikiye ayrılır. Gaz ayarınız yapılıysa eğer ateşleme bobini, buji kabloları, bujilere baktırın. Bunlar da yeniyse eğer o zaman aracınızın düzgün şase alıp almadığına bakın. Akünüzden aracınızın şase bağlantısı olan yerine giden kabloları kontrol edip gerekli yerleri zımparalayın. 

Sonuncu sorunuza baktığımda ise yine aracın şasesinin yetersiz gelmesinden kaynaklı olabileceğini düşünüyorum. Aynı durum benimde başıma gelmiş ve sorunu böyle çözmüştük.
Gelişmiş Düzenle Cevapla
bir tofaş conta yakmaya alıştıysa kapağıyla uğraşmaya değmez direk kapağı at yenisini koy radyatörü mehmetin dediği gibi 3 odalı bakır ve güçlü bir fan motoru tamam kökten çözüm
Gelişmiş Düzenle Cevapla
Verdiğiniz bilgiler ıcın cok sagolun yenı bı sıkıntıyla karsı karşıyayım arabayı benzine alıyorum çalışıyor teklıye teklıye bı bakıyorum karburator ust kepın ora agzına kadar benzin dolmus benzini bıtırdım komple arac gazda suan neden yapar bu acaba cok da almadım 3 litre felan cogu bastı yukarıya
Gelişmiş Düzenle Cevapla
Guncell
Gelişmiş Düzenle Cevapla
(12-10-2016, Saat: 01:29)bysetar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Guncell

son durum ne?
Gelişmiş Düzenle Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular

SELAMUN ALEYKUM 1992 ŞAHİN ÇOK YAKIYO

Yorumlar 2 · 439 Okunma
11-01-2018, Saat: 15:42
Son Yorum: Koray Karaman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi