TEAMTOFAS

Tam Versiyon: Tofaşa uygun 10 40+Bor Karışımı Yağ
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Cümleten selamunaleyküm.1.3 motor Serçe aracıma castrol GTX 20 50 yağ koyduktan 2 ay sonra oturduğum sitede yağ üretim tezgahı olan biriyle konuştum.kendisi 1983 ten beri yağ üreten ve eskiden sanayide motor ustası olan bilgili biri.Kendi ürettiği yağdan bahsetti ve benim de tanıdığım başka birini aratarak yağın nasıl etki gösterdiğini sor dedi.Aradığım kişide çok memnun olduğunu ve performansın yükseldiğini söyledi.Bende aldım aynı yağdan 3 litresi 30 tl den.Koyduk arabaya.Yağın içinde bor da olduğu için 50 km sonra fark ediyor performansta.Bor parçalara iyice kaynıyor zamanla çünkü.ama ben daha ilk anda hissettim performansı.Yağ 10 40 lık ince yağ olduğu için hem performans artıyor hamde benimde büyük ölçüde sıkıntı yaşadığım sabahları arabanın rahat çalışmama sorunu kayboluyor.Eskiden otomatik jigle acık olsa bile  gaza basmazsam motor cok zor calısıyordu soğuk havalarda.ama şimdi çok rahat çalışıyor.Normalde 10 40 lık yağ ince olduğu için çabuk ısınır fakat içinde bor olduğu için parçalara yapışıyor ısınmayı önlüyor ve hatta olaki yolda giderken yağ boşalsa ve fark etmeseniz bile motoru kurtarıyor.Sonuç olarak şuan benim aracta hem performans artışı hemde yakıt düşüşü var büyük ölçüde.Sizlerede öneriyorum bu yağı.ama doğru kişilerden almanızı tavsiye ederim kafadan karışım yapılmışsa kar değil zarar ettirir.Ayrıca arabanızın yağ yakma durumu varsa iyi bilen birine danışmanızı isterim.