TEAMTOFAS

Tam versiyon: Anfi Ses Ayarları
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Oto müzik sistemi konumuzdan sonra sizler için anfimizin ses ayarlarının nasıl yapılacağını anlatacağım. Ancak lütfen bu konuda biraz da olsa fikriniz yoksa adımları dikkatli takip edin. Hoparlörlerinizi yakma riskiniz yüksektir. Öncelikle anfimizin kurulumunu doğru yaptığımızı varsayıyorum. Şimdi gelelim ayarlarımıza.

Teybimizden bass, tiz ve diğer yaptığımız tüm ayarları sıfırlayalım.

[Resim: 5d48c75e3dc556b7713df020170f1539.jpg]

Gördüğümüz gibi anfimizin ayar podları bunlar. Bazı anfilerin yan tarafta bazılarının ise ön yüzünde oluyor. Ayarları hpf ye alırsanız hoparlör lpf ye alırsanız ise bass frekanslarını alırsınız. Full de ise tüm frekansları çalar ancak hoparlör kullanacaksanız hpf kanalına alın.  Gain yazan tüm ayarları tornavidayla sola doğru tamamen kısın. Teybinizden ses seviyesinin en üstünden 10 diş daha düşürün yani maksimum 60 a çıkıyorsa onu 50 ye düşürün.

Ardından gaini yavaş yavaş verin ve sesin bozulduğu yerden hafif kısarak en temiz sesi bulun. Bu şekilde gain ayarlarımızı yapmış olduk. Frekans ayarlarına gelecek olursak lpf yi seçerseniz lpf olanı hpf yi seçerseniz de hpf olan taraftaki frekans ayar yerini sağa ve sola doğru çevirin. Frekansların biri bass a doğru biri tize doğru gider. Ancak sizlere önerim hoparlörlere çok bass vermemeniz. Kulağınıza hoş gelen şekilde ayarlayabilirsiniz. Daha sonra teypten de tekrar ayarlarınızı yapın. Bu şekilde anfi ayarlarınızı yapmış olacaksınız.
Hayırlısıyla kullanın.